2021 STURM Pét-Nat

Pét-Nat (skratka pre pétillant naturel – prírodné šumivé) víno prechádzajúce len prvotnou fermentáciou. Vína sú plnené do  fliaš v procese alkoholového kvasenia s potrebným obsahom zvyškového cukru.

Skladom
Kód: 1331
€10
Kategória: Obchod

Pét-Nat (skratka pre pétillant naturel – prírodné šumivé) víno prechádzajúce len prvotnou fermentáciou. Vína sú plnené do  fliaš v procese alkoholového kvasenia s potrebným obsahom zvyškového cukru. Fermentácia je tak ukončená až vo fľaši, transformáciou zostatkového cukru na alkohol a oxid uhličitý. Vinárska technika produkcie týchto vín nazývaná aj metóda ancestrale je veľmi stará. Dobové záznamy ju datujú do začiatku 16.st., kedy týmto štýlom produkovali víno mnísi v kláštorných pivniciach v Limoux na juhu Francúzska. Pét-Náty sú rustikálne, živé a veľmi zábavné vína, ktoré dokážu vierohodne odrážať terroir svojho zrodu.

Víno odporúčame pred otvorením výrazne podchladiť, aby ste zabránili nežiadúcemu vymaľovaniu kuchyne bublinkami nespútaného Pét-Natu

Víno sa skladá z troch odrôd, ktoré sú typické pre račianske vinohrady. Müller Thurgau, Burgundské Biele a Veltlínske zelené.

Výborne sa hodí ako osvieženie počas teplých letných dní a tiež ako partner ku každej grilovačke.

Teplota podávania – ľadovo vychladené

Obsah alkoholu: min. 12,0%
Cukornatosť: 20,5 °NM
Dátum zberu: 04.09.2021
Dátum plnenia: Október 2021
Malokarpatská vinohradnícka oblasť
Rajón: Bratislavský
Obec: Rača
Hon: Slobodné
Späť do obchodu