Vína

Description of Image
FRANKOVKA MODRÁ

Červená odroda hrozna typická pre Raču. Práve račianska „kráľovská frankovka“ a jej popularita je známa už od dôb Márie Terézie.

FRANKOVKA MODRÁ BARRIQUE

Červené víno dozrievané dvanásť mesiacov v dubových sudoch. Ručne vyrábane sudy pochádzajú z Rakúska od vychýreného rodinného debnárstva Fassbinderei Franz Stockinger. Po osobnom stretnutí s p. Stockingerom nám bolo odporučené použiť na naše sudy, drevo z troch rôznych regiónov. Dva sa nachádzajú v Rakúsku a jeden v Transylvánii. Tento typ vína je veľmi vhodný na dlhodobú archiváciu.

Description of Image
Description of Image
FRANKOVKA MODRÁ ROSÉ

Ružová verzia červenej odrody hrozna, v súčasnosti považovaná za gastronomický hit. Šťava bola pri výrobe macerovaná na šupkách len minimálne a preto získala svoju jemnú ružovú farbu. Ideálny partner na letné párty.

CUVÉE SLOBODNÉ

Cuvée je označenie pre víno pripravené z viacerých odrôd. Možno miešať už hotové vína, v našom prípade cuvée vyrábame „miešaním“ odrôd už pri zbere hrozna. Naše cuvée je zložené z odrôd Müller Thurgau a Pinot Blanc.

Description of Image
Description of Image
RIESLING

Jedna z najstarších známych odrôd hrozna je kráľom medzi bielymi vínami. Má skvelý potenciál zrenia v pivnici. Šťavnatá kyselinka v spojitosti s mineralitou račianskych viníc zaručujú jedinečný zážitok.

MÜLLER THURGAU

Biela odroda, na ktorú v minulosti veľa ľudí zanevrelo ako na menejhodnotnú. V súčasnosti znova získava na obľube vďaka svojej jedinečnej chuti. Víno z tejto odrody je svieže, ľahké a najlepšie si na ňom pochutíte, keď ho nebudete dlho odkladať.

Description of Image
Späť do obchodu